Aby záda nebolela

:: Karate-P-Klub Tábor ::

Mistrovství České republiky JKA karate
3. - 4. listopadu 2018, Praha

První listopadový víkend se konala vrcholná národní soutěž JKA karate v pražských Štěrboholích. V sobotu proběhly kategorie žáků a juniorů a v neděli pak dorost, senioři a veteráni.

Sobota začala pro táborský Karate-P-Klub velice úspěšně, jelikož 9letý Filip Votruba získal stříbro v kata i kumite mini žáků a stal se tak vítězem kombinace kata-kumite, a tím pádem i Mistrem republiky za rok 2018!
To „nakoplo“ celý tým a je to rozhodně skvělý výsledek, který možná ani samotný Filip nečekal.

Celý sobotní tým byl ve složení:
- Lucka Švejdová
- Filip Votruba
- Filip Havel
- Vojta Šonka
- Adam Říha

Všichni soutěžili v žákovských kategoriích.
Pak jsme měli i dvě juniorská děvčata Zuzku Šilhavou a
Nelu Sumerauerovou.
Kaučem byl Jirka Havel a ani Josef Pěknic na soutěži nechyběl.

V neděli do Prahy vyjeli 4 závodníci, kdy v individuálních soutěžích byli mladší dorostenky
Hanka Lípová a Karolína Dobrovská a starší dorostenec Lukáš Merxbauer a dále ještě mladší dorostenky vytvořily kata tým a doplnila je Žaneta Kváčová. Kaučem byl mládeži tentokrát Radim Havrlant, trenér a zkušený závodník z předchozích let, jak na národní scéně, tak na mezinárodním poli.

Kata tým dívek získal pěkné 6. místo a Hanka Lípová i Lukáš Merxbauer se v kumite bili statečně, ale na stupínky vítězů to bohužel nestačilo. Samotná účast na mistrovství republiky je prestižní záležitostí, jelikož se této soutěže nemůže zúčastnit kdokoli, ale jen ten, kdo v daném roce získá dostatečné množství bodů za umístění na dvou národních pohárech, případně na krajském přeboru.

Všem zúčastněným tedy gratulujeme a máme radost, že Filipovi se povedlo proměnit veškeré úsilí z tréninků, víkendových seminářů i individuální přípravy v tak krásné medailové umístění! Závodní sezóna skončila, zimní příprava nám začíná a již teď se těšíme na víkend 17. a 18. listopadu, kdy do Českého Krumlova přijede japonský instruktor Shinji Akita a bude se konat již tradiční seminář pod jeho vedením.