Historie karate
     Historie JKA
     Zajímavé odkazy

Osobnosti karate
Hideo OCHI 9.DAN
Koichi Sugimura 8.Dan
Shinji Akita 6.Dan
Hanskarl Rotzinger 6.Dan
Markus Rues 6.Dan


:: Karate-P-Klub Tábor - trenéři::

Shihan 
Hideo OCHI


narozen:               29.2.1940
technický stupeň:  9.Dan stylu Shotokan-ryu

       Karate začal provozovat od 15 let při svých studiích na střední škole. Po ukončení studia na střední škole nastoupil čtyřleté studium ekonomie na universitě TAKUSHOKU v Tokiu, kde si jako druhý obor zvolil tělovýchovu a sport. Na universitě se věnoval karate pod vedením pana Masatoshi Nakayamy, který byl na této škole profesorem. Zde také začal jako reprezentant universitního družstva sbírat své první zkušenosti v soutěžích karate. Po absolvování university jej doporučil profesor Nakayama na dvouletý kurz instruktorů JKA, který pan Ochi ukončil v roce 1964.

       Od roku 1970 začal na základě pověření vedoucího instruktora pana Nakayamy působit v SRN jako instruktor JKA pro Evropu. Shihan Ochi dále působil v SRN do roku 1993 jako vedoucí trenér reprezentace německého svazu karate (DKV - Deutscher Karateverband e. V.), který slučoval několik názorově různých směrů uvnitř Shotokan-ryu a také styly Goju-ryu a Wado-ryu. Proto po několikaleté snaze založili stoupenci stylu JKA Shotokan Karate v čele s Shihanem Hideo Ochim samostatný německý svaz JKA (DJKB -Deutscher JKA-Karate Bund e.V.), který oficiálně existuje od 1.1.1994. Zde působí Shihan Ochi jako hlavní instruktor a trenér reprezentace SRN této organizace dodnes.

        V roce 1993 také Shihan Hideo Ochi podepsal tříletou smlouvu s Českým svazem karate (ČSKe) jako státní trenér reprezentace KATA. Po vypršení této smlouvy ji ČSKe se Shianem Hideo Ochim již neobnovil. To však již v České republice působil Svaz JKA Karate ČR, s nímž Shihan Hideo Ochi spolupracuje až do dnešní doby a tato spolupráce se neustále úspěšně rozvíjí.

Ze široké škály úspěchů Shihana Ochiho jako závodníka uvádíme pouze ty z nejprestižnější soutěže, kterou je OTEVŘENÉ MISTROVSTVÍ JAPONSKA (mezi odborníky je ceněno více než MS!):
1966 1.místo
1.místo
Kata jednotlivci
Kumite jednotlivci (BRH)
1967 2.místo
1.místo
Kata jednotlivci
Kumite jednotlivci (BRH)
1968 3.místo
2.místo
Kata jednotlivci
Kumite jednotlivci (BRH)
1969 1.místo
3.místo
Kata jednotlivci
Kumite jednotlivci (BRH)
1976 1.místo Kata jednotlivci
1978 1.místo Kata jednotlivci

 

Více fotek
Akce klubu - semináře:
03.05.2024 Propozice České Budějovice
08.06.2024 Propozice Tábor
Videa .. >>>

Kde nás najdete:
Karate - P - Klub Tábor
Josef Pěknic  / 5.DAN
Mezinárodní instruktor JKA Karate
tel: 777 566 440
peknic@karate-tabor.cz

msmt
Sponzoři
Simopt
Nej.cz
Ambrozia