|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
![]()
|
|
Speciální programy: |
![]() ![]() ![]() www.zdrava-zada-tabor.cz |
|
|
|
Jihočeský turnaj dětí a mládeže japonského karate
25. dubna 2026 - České Budějovice
Poslední dubnovou sobotu 25.4.2026 se konal jihočeský turnaj japonského karate pro děti a mládež.
Karate-P-Klub Tábor na této soutěži měl 16 zástupců.
Čtyři děti ze sportovní připravky, které soutěžily v technikách na místě a fyzických dovednostech a 12 závodníků z řad karatistů.
Všichni nastoupili jak v disciplíně kata (sestava) tak shobu ippon kumite (volný zápas). Turnaj probíhal na dvě prohry, tzn. dokud závodník dvakrát neprohraje, je stále „ve hře“. Pokud se závodníci probojují do semifinále, je jich 8 a ve finále kata jsou 4. Takový turnaj závodníkům dává mnoho možností na úspěch a také více příležitostí k závodění a poměření svých dovedností s kamarády.
Naši nejmladší brali hned tři finálové pozice. První místo obsadila Alice Neudertová, třetí místo Josefína Bártová a čtvrté Nikola Neudertová. Účastnil se také šestiletý Joey Navrátil.
V kategorii mladších žáků nás reprezentovali Václav Novák a Honzík Huang, který vybojoval zlatou medaili a potvrdil tak svou dominanci v této žákovské kategorii.
Starší žáci Daniel Petráš a Jan Kukačka se bili jako lvi a i když v kata neslavili medailové výsledky,
v kumite byli cenným kovům blíže.
Starší žákyně Barbora Chládková odvedla také skvělý výkon a na příští soutěži třeba již získá medaili,
protože se zlepšuje při každém tréninku.
Mladší dorostenci Sebastián Ďurika, Dominik Bělohoubek a Tonda Tůma závodili v kategorii 14 - 15 let
a v kumite se Dominik a Tonda probojovali až do posledních bojů s tím,
že Tonda nakonec získal stříbrnou medaili a Dominik bronzovou.
V kata se Tonda dostal až do semifinále.
Mladší dorostenka Veronika Bělohoubková pak dohromady s bratrem Dominikem a Tondou Tůmou vytvořili dorostenecký kata tým,
s kterým se dostali do semifinále.
Starší dorostenec Oleksandr Sadula získal stříbrnou medaili v kata i kumite
a s Adinou Fialovou a Eliškou Dvořákovou pak vytvořili kata tým a získali zlatou medaili.
Mezi kata týmy starších žáků jsme měli dva týmy ve složení Bára Chládková, Daniel Petráš a Sebastián Ďurika
a druhý ve složení Jan Kukačka, Honzík Huang a Václav Novák.
Starší dorostenky Adina Fialová a Eliška Dvořáková pokračovaly v získávání zkušeností v kumite
a Eliška se v kata dostala až do finále, ale obsadila nepopulární čtvrté místo.
Celkově tedy naši závodníci získali 7 medailí v kata nebo kumite jednotlivců a 2 medaile za kata tým starších žáků a dorostenců! Máme radost, že jsou naše děti a mládež motivováni závodit a baví je to! Každé závody jsou skvělou a důležitou zkušeností, protože takové pocity člověk v domácím týmu před zraky svých kamarádů nezíská. Když je tam najednou 130 závodníků a 100 diváků a cvičí před rozhodčími, kteří jejich výkony hodnotí praporky či známkami, je to samozřejmě rozdíl a psychický tlak.
Všem děkujeme za vzornou reprezentaci klubu i města Tábora a těšíme se na dalších trénincích!
Iveta Pěknicová
Trenérka Karate-P-Klubu Tábor
|
| Kde nás najdete: |
![]() |
![]() |
| Karate - P - Klub Tábor |
| Josef Pěknic / 5.DAN |
| Mezinárodní instruktor JKA Karate |
| tel: 777 566 440 |
| peknic@karate-tabor.cz |
|
| Sponzoři |
|
|
|
|