Aby záda nebolela

:: Karate-P-Klub Tábor ::

1. kolo NP JKA karate žáků a juniorů
16.3.2019 Praha Štěrboholy

Dne 16.3. se v pražských Štěrboholech uskutečnílo 1. kolo Národního poháru JKA žáků a juniorů v Shotokan Karate. Zúčastnil se ho i táborský Karate-P-Klub Tábor.

V nabité kategorii mladších žáků kata si nejlépe vedl Filip Votruba, který se bez jediné porážky probojoval až do semifinále, kde si jako volitelnou sestavu zvolil Heian Sandan a obsadil pěkné 5. místo. Skvěle se dařilo i Adamu Říhovi, který zvítězil ve dvou zápasech kata, na postup do semifinále to však nestačilo. Z děvčat se nejlépe dařilo Lucii Švejdové v kategorii starší žákyně kata. Zvítězila ve dvou utkáních, těsně před semifinále však vypadla ve vyrovnaném zápase rozdílem jediného praporku. Pro ostatní děvčata Anettu Čálkovou ve stejné kategorii a Elenu Dvořákovou v kategorii mladších žákyň byly závody především cennou zkušeností. Družstvo kata ve složení Votruba, Říha, Dvořáková se probojovalo v eliminaci do finále a celkově obsadilo 4. příčku.

Soutěž je společně s 2. kolem NP hlavní nominační soutěží na nejdůležitější závod sezóny, kterým je Mistrovství ČR konané na podzim.
Všem závodníkům děkujeme za reprezentaci klubu.