Připravované soutěže

:: Karate-P-Klub Tábor ::

Třetí kolo Ligy mládeže K-P-K Tábor

25. dubna 2015

Poslední dubnovou sobotu se konaly klubové závody táborského Karate-P-Klubu. Zúčastnilo se jich 42 závodníků z Tábora, Milevska i Sedlčan.

Soutěžilo se v pěti kategoriích: 6 - 8 let, 9. - 8. Kyu (bílé a žluté pásy), 7. – 6. Kyu (oranžové a zelené pásy), 5. – 4. Kyu (fialové pásy) a 3. – 2. Kyu (hnědé pásy).

Nejmladší závodníci (6 - 8 let) předvádějí kotouly, svíčku, most a jiné cviky, kde rozhodčí posuzují především jejich obratnost, ohebnost a přesnost. Děti tohoto věku si tak zlepšují svou koordinaci a rovnováhu. Zároveň předvádějí techniky karate na místě. Vyšší skupiny soutěží v kata a řízených zápasových formách.

V kategorii nejmladších kralovala Lucie Švejdová, druhý se umístil David Gráf a třetí místo obsadila Kateřina Příhodová. V druhé kategorii pak vedl Jan Štemberk, stříbrnou medaili získal Nikolas Bakula a bronzovou Jaroslav Švejda. V kategorii 7. – 6. Kyu zvítězila Karolína Dobrovská a na stupních vítězů byly i druhý Jan Reinisch a třetí Žaneta Kváčová.

Mezi fialovými pásy zvítězil Matěj Ondruš, druhý se umístil Ondra Polanecký a třetí Eliška Havlová. Skupina nejvyšších pásů uzavírala závodní dopoledne a předvedla nejlepší výkony. Zvítězila Zuzana Šilhavá, druhý se umístil Adam Flemr z Milevska a třetí příčku brala milevská závodnice Hana Lípová. Všichni tři se připravují na Mistrovství Evropy 2015 v květnu v německé Bochumi.

Celkovými vítězi LIGY KPK 2014-2015 se stali tito závodníci:
6 – 8 let LUCIE ŠVEJDOVÁ, 9. - 8.kyu JAN ŠTEMBERK,
7. – 6.Kyu ŽANETA KVÁČOVÁ, 5. – 4.Kyu MATĚJ ONDRUŠ
3. – 2.Kyu ZUZANA ŠILHAVÁ

Ředitelem soutěže byl Josef Pěknic a hlavním rozhodčím Radek Pěknic.
Všichni účastníci 3. kola Ligy KPK předvedli značné zlepšení a získali další závodní zkušenosti. Není malých závodů a malých závodníků a pouze připraveným přeje štěstí.

Třetí ročník Ligy mládeže KPK začne opět v listopadu 2015.