Připravované soutěže

:: Karate-P-Klub Tábor ::

Liga mládeže Karate-P-Klubu

1. března 2014

První březnovou sobotu se konalo 1. kolo Ligy mládeže, kterého se zúčastnili závodníci ve věku 5 až 15 let ze tří klubů; z Karate-P-Klubu Tábor, Milevsko a Sedlčany. Soutěž se konala v prostorách (Dojo) Karate-P-Klubu na Sídlišti nad Lužnicí a sjelo se na ni 50 karatistů, kteří závodili v 7 skupinách. Liga mládeže se v roce 2014 koná ve třech kolech a závodníci sbírají body za svá umístění na všech třech kolech, aby na závěr byl vyhlášen vítěz v každé kategorii, který získá pohár. Na jednotlivých kolech pak vítězové získávají diplomy a medaile a všichni závodníci diplom za účast a sladkou odměnu.

Skupina nejmladších (5-6 let) měla 8 závodníků, kteří se utkali nejen v technikách karate, které cvičili na místě, ale také v dřepech, klicích, kotoulech a dalších prvcích z rozcvičky. Vítězkou se stala Lucie Švejdová a získala tak 10 bodů do průběžného hodnocení, stříbrnou bral Pavlík Novotný (zisk 9 bodů) a bronzovou medaili vyhrála Kačka Příhodová (8 bodů). Kategorii sedmiletých zastoupenou 7 chlapci ovládl Adam Polanecký, na druhém místě se umístil Filip Kříž a třetí příčku obsadil Vojta Šonka.
Ve skupině 8-9 letých závodníků zvítězil Jarda Švejda, druhý nejlepší byl Olda Kabíček a na třetím místě Jakub Loskota.

Kategorii 9.-8. Kyu (bílých a žlutých pásů) vyhrála v konkurenci dalších 6 mladých karatistů Míša Stránská, druhé místo získal Nikolas Bakula a třetí Nela Sumerauerová. Tato skupina pak soutěžila nejen v kata (sestavách karate), ale i v kumite. Vyspělejší skupina 7.-6. Kyu (oranžových a zelených pásů) s 10 závodníky byla nejpočetnější a po dlouhých bojích zvítězil Hynek Dvořák. Druhé místo obsadil Jakub Tomášek a třetí pozici Tereza Vargončíková.
Skupinu mladších závodníků 5.-4. Kyu (fialových pásů) tvořilo 6 karateků a mezi nimi kraloval Ondra Polanecký. V těsném závěsu za ním pak obsadil 2. místo Matěj Ondruš a bronzovou příčku Hana Lípová.
Ve skupině starších a zkušených závodníků 4.-3. Kyu zvítězila Zuzana Šilhavá, stříbrnou medaili získal Adam Flemr a bronzovou pak Tomáš Votava. Všichni účastníci uvidí své dosud získané body v brzy sestavené tabulce.

Pro všechny účastníky bylo první kolo Ligy mládeže velkou zkušeností, protože systémem každý s každým absolvují velké množství utkání, s různými soupeři a to je velká zkušenost. Děti i starší závodníci ze sebe vydali to nejlepší a určitě získali motivaci do dalších tréninků.
Pořadatelé soutěže děkují sladkým zákuskům od pí. Veselé, Cukrářství u Veselých.

Další kolo Ligy mládeže se koná 12. dubna a poslední kolo, kde dojde k závěrečnému vyhodnocení, pak 7. června.