1. kolo Národního poháru JKA karate dorostu, juniorů a seniorů
9. března 2013 – Bílina

1.místo Viktor Mačura - kumite
3.místo Roman Svoboda – kata
1.místo Kata tým - Budař, Svoboda, Kropáček

V sobotu 9.března 2013 se konal 1. Národní pohár JKA karate v Bílině. Závodilo se zde
v kategoriích mladších a starších dorostenců a dorostenek, juniorů a seniorů, tzn. čtrnáctiletí a starší.

Do Bíliny tentokrát přijelo téměř 150 závodníků z 19 oddílů. Táborský Karate-P-Klub reprezentovalo 7 závodníků: Viktor Mačura, Roman Svoboda, Jan Budař, Josef Albrecht, Martin Kropáček, Jakub Lhoták a Jan Šilhavý

V kategorii juniorů se do finále kata probojovali Roman Svoboda a Viktor Mačura. Svoboda získal bronz a Mačura obsadil nepopulární 4. místo. Roman Svoboda se částečně prosadil i v seniorech, kde obsadil 8. místo. Viktor Mačura si šetřil síly na kumite, kde poté kraloval a získal zlato. Nejvyšší příčku obsadil také seniorský kata tým ve složení Jan Budař, Martin Kropáček a Josef Albrecht. V kategorii mladších dorostenců velice dobře závodil Jakub Lhoták a Jan Šilhavý získával cenné zkušenosti.

Tato soutěž byla posledním kontrolním turnajem před Mistrovstvím Evropy, které se bude konat 20. dubna v Kostnici a na které se připravují Viktor Mačura a Roman Svoboda. Všichni závodníci jistě získali nenahraditelné zkušenosti a poznatky, které mohou aplikovat při trénincích.