Připravované soutěže

:: Karate-P-Klub Tábor ::

MIKULÁŠ CUP Praha
8. prosince 2012

Druhou prosincovou a třetí předvánoční sobotu jsme se vypravili do Prahy na poslední soutěž v tomto roce. Atmosféra byla uvolněnější (závodníci již nepotřebovali sbírat body na postup na mistrovství republiky), i když někdy to tak nevypadalo, děti se byly jako lvi!

Karate-P-Klub Tábor, Milevsko a Sedlčany reprezentovalo celkem 20 závodníků, kteří bojovali o medaile v konkurenci dalších 150 karatistů. Turnaj probíhal od nejmladších kategorií mini žáků a žákyň, mladších i starších žáků až po mladší dorostence a dorostenky ve věku 14-16 let. Mezi děvčaty nezářily pouze Hanka Lípová nebo Zuzana Šilhavá, ale také mladá děvčata ze Sedlčan Eliška Havlová a Sára Masnicová. Společně s Hankou Lípovou z Milevska sedlčanské naděje utvořily tým v kategorii mini žákyň.

Kromě již tradičních medailistů jako Zuzana Šilhavá nás překvapil třeba Oliver Kukla. V zápase se nenechal zastrašit. Ačkoli by to od něj soupeři nečekali, lehce je porážel a snadno postupoval dále a dále v pavouku až obsadil skvělé druhé místo!

Všichni závodníci si pěkně zasoutěžili, byli úspěšní a musejí uznat, že takový zážitek by doma v Táboře nezažili. Mezinárodní turnaj a navíc takové velikosti (170 soutěžících) je nenahraditelnou zkušeností.