Mistrovství republiky JKA Karate
3. listopadu 2012,
Praha

VIKTOR MAČURA- MISTR ČESKÉ REPUBLIKY ČS JKA KARATE

První listopadovou sobotu 3. listopadu se konala vrcholná soutěž Českého svazu JKA karate Mistrovství České republiky v Praze. Nejvyšší nominační národní soutěž probíhala na jednu porážku a v každé kategorii závodilo max. 16 nejlepších závodníků. Soutěžilo se v 16 kategoriích a bylo se opravdu na co dívat - od nejmladších mini žáků a mladších žáků až po juniory, seniory a masters kategorii (ženy starší 35 let a muži nad 40 let).

Karate-P-Klub Shotokan Tábor na mistrovství mělo reprezentovat 10 závodníků. Nicméně někteří se z důvodu nemoci, třeba i na poslední chvíli v den závodu, nemohli zúčastnit.

V kategorii mini žákyň závodila Hanka Lípová z Karate-P-Klubu Milevsko, která obsadila 2. místo v kata a 3. místo v kumite.
V mladších žácích pak bojoval na maximum milevský borec Adam Flemr, který v kata dosáhl na hezké 4. místo a v kumite získal bronzovou medaili.
V kategorii starších žákyň startovala tři táborská děvčata, Zuzana Šilhavá, Terezie Přibylová a Anna Mlezivová. Jako tým dívky v celorepublikové konkurenci do finále bohužel nepostoupily, avšak odvedly velice dobrý výkon. V jednotlivcích závodila Zuzana Šilhavá v obou disciplínách, tedy kata (sestava) i kumite (zápas). V kumite obsadila 3.místo.
Ve starších dorostencích se loňský mistr republiky Viktor Mačura v této kategorii umístil na 2. místě v kata a na 3. místě v kumite a získal tak titul MISTR ČESKÉ REPUBLIKY v kombinaci.

Třetí místo tentokrát sdílel s kamarádem Zdeňkem Koblihou z táborského KPK.
V juniorech se Viktor Mačura dostal do finále v kata a bral tak bramborovou. Do semifinále kata se v této kategorii probojoval i Roman Svoboda. Ten v kumite juniorů ve značné konkurenci obsadil krásné třetí místo.
V kata seniorek se do semifinále dostala i Iveta Pěknicová a obsadila 5. místo.

Kromě závodníků byli nedílnou součástí táborského družstva i rozhodčí Josef Pěknic, Radek Pěknic a Otto Cipin, stejně tak kauči Iveta Pěknicová a Michal Polanecký.

Všem závodníkům blahopřejeme k výborným výsledkům, děkujeme za vzornou reprezentaci a přejeme mnoho chuti do dalšího cvičení i závodění. Zhruba za měsíc táborské karatisty čeká poslední letošní mezinárodní soutěž a to Mikuláš Cup, který se bude konat v pražské sportovní hale ve Štěrboholích v sobotu 8. prosince 2012. Táborští závodníci do 18 let se zde budou moci poměřit s evropskou konkurencí.