Připravované soutěže

:: Karate-P-Klub Tábor ::

1. Národní pohár mládeže JKA Karate ČR
17. dubna 2011

Letošní první Národní pohár mládeže, tedy kategorií do 13ti let, se jako tradičně konal v západočeském Sokolově a tentokrát v neděli. Účast mladých ratolestí byla hojná jako vždy, 170 karateků z 20ti oddílů JKA karate v celé republice. Jako rozhodčí z našeho klubu zde působili Radek Pěknic a Radim Havrlant a jako kaučové pak Iveta Pěknicová, Josef Pěknic a Michal Polanecký z milevského klubu. Samozřejmě nechyběla ani podpora rodičů.

Táborský Karate-P-Klub SIMOPT Tábor na této soutěži reprezentovalo 17 závodníků, jmenovitě:
Adam Hašpl, Jakub Lhoták, Jakub a Lukáš Humhalovi, Tomáš Votava, Oliver Kukla, Tomáš Bastl, Petr Holoubek, Zuzana Šilhavá, Matěj Ondruš, Adam Flemr, David Jelínek, Petr Kolář, Jindřich Hlavín, Adam Samec, Ondřej Polanecký a naše zatím nejmladší závodnice Hanička Lípová. Posledních 7 jmenovaných jsou cvičenci Karate-P-Klubu Milevsko.

Nejlepších výsledků dosáhl v jednotlivcích Tomáš Votava, v kata týmech pak družstvo mladších žáků i starších žáků. Do finále se probojovali a na 4. místě se umístili i Hana Lípová v kategorii mini žákyň v disciplíně kata i kumite, Ondřej Polanecký v mini žácích kata, Zuzana Šilhavá v mladších žákyních kumite a Adam Flemr v mladších žácích kata. Na páté místo dosáhli také tito naši reprezentanti: Zuzana Šilhavá v kata mladších žákyň a Ondřej Polanecký v kumite mini žáků. Zvláštní pochvala pak patří starším žákům, kteří byli ve své kategorii poprvé, tedy nejmladší, ale i přesto bojovali statečně a dost úspěšně. V kumite se nejdále dostali Jakub Humhal, který obsadil krásné 5. místo a Jakub Lhoták, který skončil na 12. místě. Poprvé závodili na kumite ve volném zápase, ale i tak dokázali zvítězit a bodovat.

Nejlepších výsledků tedy dosáhli tito závodníci:

TOMÁŠ VOTAVA  - 2. MÍSTO KUMITE MLADŠÍ ŽÁCI

KATA TÝM MLADŠÍ ŽÁCI - 2. MÍSTO
(Tomáš Votava, Oliver Kukla, Adam Flemr)

KATA TÝM STARŠÍ ŽÁCI  - 3. MÍSTO
(Jakub Lhoták, Adam Hašpl, Lukáš Humhal)

Soutěž probíhala jako klasicky systémem dvou porážek, tedy pokud je závodník jednou poražen nic to neznamená a v soutěži pokračuje, úplně vypadává až po druhé porážce. Tím se soutěž stává velice zdlouhavou, avšak děti mají šanci nastoupit třeba i 10 krát na zápas nebo 5 krát na kata. Každé závody jsou pro děti velkou zkušeností, zažijí okamžiky, kterých se jim na tréninku vůbec nemůže dostat, trému, možná i trochu stresu, ale s tímto se postupem času naučí vyrovnat, a právě proto je třeba se zúčastňovat všech soutěží, které jim klub nabízí. Jak každý karatista potvrdí, atmosféra na závodě se zcela odlišuje od té tréninkové mezi kamarády a známými lidmi. Pro mnoho našich závodníků byl tento Národní pohár prvním velkým závodem a sbírali tedy první zkušenosti, které jim ale moc dali a určitě je motivovali ke zlepšení.

Další závody, kterých se děti mohou zúčastnit, se konají v Milevsku a to Turnaj Nadějí KATA 2011 Milevsko, 28. května. Této soutěži bude předcházet Mistrovství Evropy, které se bude konat 21. – 22. května 2011 v Holandsku. Této soutěže se za náš oddíl zúčastní Tomáš Votava a František Procházka, dále jako rozhodčí hlavní trenér klubu pan Josef Pěknic

Všem přejeme hodně štěstí, chuť do závodění a hlavně aby se nebáli a závodili! Protože kdo nehraje – nevyhraje!