Připravované soutěže

:: Karate-P-Klub Tábor ::

TURNAJ NADĚJÍ KATA 2010
Milevsko 5.6.2010

Dne 5. června 2010 se konal otevřený turnaj Shotokan Kata mládeže Turnaj Nadějí Kata 2010, a to pod záštitou starosty města Milevska pana Zdeňka Herouta. Pořádajícím oddílem bylo Karate-P-Klub Tábor a Milevsko. Úvodního slova se ujal starosta města Milevska pan Zdeněk Herout (držitel čestného 9. Kyu JKA karate – které si pro tuto příležitost uvázal) a popřál všem závodníkům hodně štěstí v soutěži.

Závody probíhaly v šesti kategoriích, do kterých byli soutěžící rozděleni podle věku. Nejmenší cvičili základní techniky karate na místě a ostatní již závodili v kata (sestavách). Eliminační boje byly hodnoceny praporkovým systémem a finále pak body.

Turnaje se zúčastnilo na 45 závodníků ve věku od 6 do 15 let.

Výsledky jsou následující:

Žáci do 6 let: 1) Hana Lípová 2) Adam Samec 3) Jaroslav Hlavín (všichni KPK Milevsko);

chlapci do 8 let: 1) Adam Flemr 2) Ondřej Polanecký (oba KPK Milevsko) 3) Petr Holoubek (KPK Tábor);

chlapci do 9 let: 1) František Procházka (KPK Tábor) 2) David Jelínek (KPK Milevsko) 3) Jiří Šimeček (KPK Tábor);

dívky 8-10 let: 1) Kateřina Walderová (SKK Neratovice) 2) Zuzana Šilhavá 3) Terezie Přibylová (obě KPK Tábor);

chlapci 10-11 let: 1) Jakub Lhoták (KPK Tábor) 2) Michal Walder (SKK Neratovice) 3) Tomáš Votava (KPK Tábor);

chlapci 12-13 let: 1) Adam Hašpl 2) Jan Šilhavý 3) Ondřej Šimek (všichni KPK Tábor).

Každý rok mají mladí závodníci možnost zúčastnit se dvou Národních pohárů, Mistrovství ČR, Krajského přeboru a dvou turnajů podobného rázu jako byl tento. Proto byla pro všechny zúčastněné tato soutěž velkým přínosem a ověřením jejich dovedností a zlepšení se v technice karate. Také byla tréninkem pro blížící se Krajský přebor Jihočeského svazu JKA Karate, který se bude konat v sobotu 12. června v Českých Budějovicích.