:: Karate-P-Klub Tábor ::

2. kolo NP Českého svazu Karate JKA
Dorost, junioři a senioři
18. října 2008, Neratovice

Táborští karatisté zabodovali na posledním nominačním turnaji před listopadovým Mistrovstvím ČR

V sobotu 18.10. se konalo 2. kolo Národního poháru Českého svazu karate JKA v Neratovicích. Účastnili se jen závodníci z kategorií mladší dorost, starší dorost, junioři a senioři. Jak jsme si mohli všimnout, mladší kategorie se účastnili stejného závodu před dvěma týdny v táborské hale Gymnázia Pierra de Coubertina.

Druhé celostátní nominační soutěže před Mistrovstvím ČR se celkem zúčastnilo 95 závodníků, účast táborského Karate - P – Klubu představovalo 10 cvičenců od 14 do 23 let.

Nejúspěšnější táborskou karatistkou byla klasicky Petra Kanovová v kategorii mladších dorostenek (14-15 let). Jak v kategorii kata tak i v kumite se prosadila a obsadila 1. místo, čímž získala i pohár za vítězství kombinace, tedy zmíněných dvou disciplín celkově.

Mezi seniory v jednotlivcích se umístili na 4. místě kata shodně Radim Havrlant a Iveta Pěknicová, každý ve své kategorii. Na kumite se taktéž oba prosadili v první osmičce. V soutěži kata týmů senioři (Havrlant Radim, Cipin Otto, Kropáček Martin) obsadili 1. místo a tým mladších dorostenců (Pažin Patrik, Budař Jan, Hrdina Petr)se umístili na 2. místě

Mezi závodníky byli i noví účastníci, pro které tyto závody byly premiérou, jmenovitě Patrik Pažin coby mladší dorostenec. Prokázal velice dobrou schopnost v kumite a dobře se vyrovnal se začleněním do soutěže. Jeho výkon byl napoprvé přímo skvělý, téměř dosáhl na stupínek vítězů, nakonec však obsadil 5. místo. To vše však jen z nedostatku zkušeností s volným zápasem a znalostmi strategického myšlení a taktiky. Do Mistrovství České republiky, které se koná 1. listopadu v Českých Budějovicích, se samozřejmě ještě na tyto základní znalosti klub zaměří, aby závodníci mohli na této vrcholné soutěži podat nejlepší výkony. Všichni zúčastnění si ověřili svou formu a dovednost v karate a opět se přesvědčili o tom, že je třeba více a usilovněji trénovat a to i ve svém volném čase!