Připravované soutěže

:: Karate-P-Klub Tábor ::

MISTROVSTVÍ ČR Českého svazu JKA Karate
České Budějovice 1. listopad 2008

Prvního listopadového dne proběhla vrcholná soutěž naší soutěžní sezóny roku 2008 a to Mistrovství České republiky Čs JKA Karate. Tentokrát to bylo v jihočeské metropoli, v Českých Budějovicích.

Celkem se Mistrovství zúčastnilo 176 závodníků z 22 klubů. Z našeho táborského oddílu Karate-P-Klub mělo tu čest se zúčastnit 16 karatistů. Jako rozhodčí působil Radek Pěknic a Iveta Pěknicová a jako kauči náš trenér Josef Pěknic a Radim Havrlant. Bez jejich práce a úlohy na těchto závodech by asi konečné pořadí vypadalo trochu jinak.

Nejlepších výsledků dosáhla naše stálice Petra Kanovová v kategorii mladších dorostenek. Vyhrála jak kata, tak kumite a tím pádem i kombinaci a stala se totální vítězkou ve své kategorii. Dalším, kdo zazářil, byl Viktor Mačura, a to mezi staršími žáky. Triumfoval v kategorii kumite a stal se tak pro rok 2008 Mistrem České republiky v kumite. Velkou zásluhu na tom má i kauč Radim Havrlant, který ho během této soutěže nespustil z dohledu a tvrdě se s ním po celou dobu připravoval. Dalším velmi dobrý umístěním je bronzová medaile Filipa Veselého z kata starších žáků.

Mezi další jednotlivce, kteří vynikali dále patří: Radim Havrlant coby senior se umístil na 3. místě v kumite a 7. místě v kategorii kata a seniorka Iveta Pěknicová skončila na 6. místě v kata. Ze tří startujících týmů našeho klubu se nejlépe umístil tým seniorů ve složení Radim Havrlant, Otto Cipin a Martin Kropáček, získali stříbrnou medaili. Naši mladší svěřenci v týmech starších žáků Viktor Mačura, Filip Veselý a Zdeněk Kobliha obsadili 3. pozici.

Účast na této vrcholné soutěži je podmíněna nominací z předchozích Národních poharů, které se konají dvakrát za rok, a Krajského přeboru. Tedy vzhledem k výsledku na těchto soutěžích se přidělují body a podle počtu získaných bodů se vybere 16 nejlepších v každé kategorii a ti jsou přizváni k účasti.

Pro Radima Havrlanta, člena českého reprezentačního týmu a našeho reprezentanta, byla tato soutěž kontrolním turnajem před Mistrovstvím Evropy, kterého se zúčastní 22.-24. listopadu v Anglii. Stále ještě se tedy musí udržovat v závodní formě a trénovat na maximum před svou účastí v kategorii kumite seniorů.

Letošní Mistrovství ČR Čs JKA Karate pro nás bylo velice úspěšné a jistě i velmi poučné, jak pro samotné závodníky, tak pro diváky. Jde o jedny z nejkvalitnějších závodů u nás společně s 1. ligou, která se koná třikrát za rok (3 kola). Poslední kolo je stále před námi, koná se 6. prosince v Karlových Varech, a tak opět vyjedeme v brzkých ranních hodinách na západ.

Všem závodníkům, kaučům, rozhodčím i divákům z řad rodičů děkujeme za účast, blahopřejeme k dosaženým výsledkům a přejeme hodně úspěchů a radosti ze cvičení!!!